TV TCL 50" TV 4K HDR me Google TV dhe Game Master Smart

TV5219
39.990 Lekë
54.990 Lekë
(Përfshirë taksat) Ju kurseni: 15.000 Lekë
Në gjendje
Çmimi në pikë: 39990 pikë
14 days return right
Dorëzimi
Opsionet e pagesës
Përparësitë tona
Gjeni të ngjashme

Smart TV : yes
Operating System : SMART TV
DLNA : yes
Wireless : yes
Bluetooth : yes
Audio : 20 W
Receiver : DVB-C / T2 / S / S2
Module : CI+
HDMI / USB : yes
Ethernet : yes
Optical Output : yes
Maximum Consumption (Watt) : 58
Standby consumption (Watt) : 0.5
Ecological emblem : F
Dimensions with holder (LxWxD) (cm) : 1112 x 701 x 264 mm
Normal warranty : 24
Ian Code : 5901292518196
System : SMART
Brand : TCL
Size [inch] : 50"
Dashboard : LEDs
Definition : 4K Ultra HD
Frequency [Hz] : 60 Hz
Contrast : Mega Contrast

Përshkrimi

Kontrast i përmirësuar, ngjyra dhe detaje


Standardi më i fundit për përmbajtjen 4K UHD është Gama e Lartë Dinamike. Zgjeron ndjeshëm gamën e kontrastit dhe të ngjyrave. HDR riprodhon me saktësi nuancat e lehta dhe të errëta me ngjyra të sakta dhe imazhe të hollësishme verbuese.

Televizori 4K HDR i Serisë TCL P638 vjen me HDR10 dhe HDR Dolby Vision për të përjetuar ndriçim më të shndritshëm, errësirë më të errët me të gjitha detajet delikate të ruajtura.

HDR: kontrast i përmirësuar, ngjyra dhe detaje

Zhvilluar ekskluzivisht nga TCL, Përmirësimi Dinamik i Ngjyrave është krijuar për të optimizuar automatikisht gjallërinë e ngjyrave. Një algoritëm i pronarit zgjeron kufizimet tradicionale të paletës - duke ofruar një përvojë video më të gjallë dhe premium.

Ai analizon vazhdimisht sinjalin e videos dhe llogaritjen dinamike për të shprehur shumicën e nuancave të ngjyrave siç synonte regjisori i filmit. Përmirësimi i pasur i ngjyrave ruan tonet e lëkurës dhe zgjeron detajet e hijeve për të ofruar cilësi fotografie si HDR.

Qartësi e lëvizjes për pamje të qetë dhe lëvizje të përmirësuar

Në veprimet me lëvizje të shpejtë, nuk dëshironi të humbisni asnjë detaj. Algoritmi i softuerit të pronarit të MEMC TCL shkon deri në fund ndërsa jeni duke parë shfaqje ose filma sportive ose me ritme të shpejta. Ndihmon në reduktimin e turbullimit të ekranit të lëvizjes dhe mbajtjen në minimum të gjurmëve të lëvizjes.

Përvoja juaj e shikimit do të jetë gjithmonë e qartë, pavarësisht nga burimi 50Hz ose 60Hz.

HDR mahnitëse pavarësisht nga burimi

Ka shumë mënyra për të marrë cilësinë më të mirë të figurës 4K HDR në televizor: HDR10, HDR HLG, HDR DOLBY VISION.
Ky TV TCL i mbështet të gjitha!

Sigurohuni që mund të përdorni plotësisht kapacitetin maksimal të televizorit tuaj 4K HDR: pavarësisht nga përmbajtja e Dolby Vision në Netflix, Disney+ ose HDR 10 në Amazon Prime Video, ky televizor 4K HDR TCL do të mbështesë gjithmonë formatin më të mirë.

Përvoja juaj e optimizuar e lojërave


Për lojtarët, një televizor i përgjegjshëm është po aq i rëndësishëm sa ai me një pamje të mirë.

HDMI 2.1 siguron përputhshmëri me gjeneratat e fundit të konsolës së lojërave dhe mundëson funksione si ALLM (modaliteti i vonesës automatike të ulët).

ALLM lejon tastierën e lojërave video ose kartën grafike të kompjuterit të kalojë automatikisht televizorin në modalitetin e lojës për një vonesë super të shpejtë të hyrjes së lojës televizive nën 15 ms*


*Kërkohet gjenerimi i fundit i konsolës së lojërave HDMI 2.1 ose pajisja për lojëra PC HDMI 2.1


Audio zhytëse dhe lëvizëse rrjedh kudo rreth jush.


Tingulli nuk ka tingëlluar kurrë kaq mirë. Ndjeni një lidhje më të thellë me tregimet dhe muzikën që doni me tingullin që lëviz rreth jush me realizëm që të lë pa frymë.

Filma dhe TV:
Ndjeni një lidhje më të fortë me personazhet kur transmetoni shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar në Dolby Atmos.
Muzika:
Ndjeni sikur jeni brenda këngëve tuaja të preferuara dhe zbuloni elemente të reja të muzikës.
Lojëra:
Përcaktoni tingujt me audio me saktësi tredimensionale dhe reagoni më shpejt në lojërat tuaja të preferuara.

Dolby Atmos kap në mënyrë realiste lëvizjen e çdo objekti dhe kryen tingull rrethues 360º. Së bashku me cilësinë e figurës Dolby Vision™, ai krijon një përvojë vërtet kinematografike.


Dolby Atmos dhe simboli double-D janë marka tregtare të regjistruara të Dolby Laboratories.

Argëtimi që ju pëlqen. Me pak ndihmë nga Google.

Google TV bashkon filma, shfaqje, TV dhed më shumë nga të gjithë aplikacionet dhe abonimet tuaja dhe i organizon ato vetëm për ju.


*Disa aplikacione, përmbajtje dhe/ose veçori mund të mos jenë të disponueshme në të gjitha vendet. Në varësi të disponueshmërisë.

Njihuni me "Asistentin tuaj të Google"*


Bëjini pyetje. Thuaji që të bëjë gjëra. Është Google juaj personal, gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar me mbi 1 milion veprime.

Pyete çfarëdo
Thuaji që të bëjë gjëra
Kontrolloni pajisjet e shtëpisë


* "Asistenti i Google" nuk disponohet në gjuhë dhe vende të caktuara. "Asistenti i Google" kërkon një lidhje interneti/të dhënash. Mund të zbatohen tarifat e të dhënave. Disponueshmëria dhe performanca e veçorive dhe shërbimeve të caktuara varen nga rrjeti dhe mund të mos jenë të disponueshme në të gjitha zonat.

Google Duo

Jini bashkë në këtë moment

Telefonata zanore falas, të thjeshta, me cilësi të lartë** ose telefonata video me televizorin tuaj TCL.


*Kërkon hyrje me një llogari Google
** Thirrjet video kërkojnë blerje opsionale të kamerës

Alexa lejon zërin tuaj të kontrollojë botën tuaj*

Amazon Alexa jeton në re dhe po bëhet gjithmonë më i zgjuar. Kërkojini Alexa të luajë muzikë, të dëgjojë lajmet, të kontrollojë motin, të rregullojë volumin e televizorit, të ndryshojë kanalin televiziv, të kontrollojë shtëpinë tuaj inteligjente dhe më shumë.


*Përputhshmëria me Alexa ju lejon të përdorni pajisjet tuaja Amazon Alexa, duke përfshirë Amazon Echo, Echo Dot, Echo Show, Echo Spot dhe Echo Plus (të blera veçmas), për të kontrolluar televizorin tuaj.

Dizajn premium dhe elegant pa kornizë

Nuk ka kornizë në pjesën e përparme për një ekran më të madh dhe më shumë fotografi që ju pëlqen.

Ky koncept dizajni ultra i hollë përdor metal të vërtetë, duke e bërë atë jo vetëm një pjesë elegante të mjeshtërisë, por edhe një të qëndrueshme që do të përzihet në hapësirën tuaj të jetesës.

Një pjesë e përjetshme e Dizajnit Art që ngrihet dhe përzihet në mënyrë perfekte në hapësirën tuaj të jetesës.

Specifika

Tags

Reviews

Nuk u gjet asnjë koment

Ndoshta ju mund të jeni të interesuar
  • Produkte të ngjashme
  • Shikuar së fundi
 
 
Fast and high quality delivery

Our company makes delivery all over the country

Quality assurance and service

We offer only those goods, in which quality we are sure

Returns within 30 days

You have 30 days to test your purchase