Kremrat kundër celulitit

Campaign
Brand
Cmimi
Vendor


Mirë se vini në kategorinë tonë të kremrave kundër celulitit, ku ne jemi të përkushtuar t'ju ndihmojmë të arrini lëkurën e lëmuar dhe të tonifikuar që keni dëshiruar gjithmonë. Në këtë udhëzues informues, ne do t'ju udhëzojmë me konsideratat thelbësore përpara se të blini një krem kundër celulitit dhe do t'ju japim përgjigje pyetjeve të zakonshme që mund të kenë blerësit e mundshëm. Pavarësisht nëse jeni i ri në trajtimet e celulitit ose kërkoni një zgjidhje të avancuar, ne ju kemi mbuluar.

Kuptimi i celulitit

Përpara se të eksplorojmë botën e kremrave anticelulit, le të kuptojmë se çfarë është celuliti dhe pse është një shqetësim i zakonshëm:

 • Çfarë është celuliti? Celuliti është një gjendje e karakterizuar nga shfaqja e lëkurës me gropëza ose gunga, e cila shpesh gjendet në kofshë, mollaqe dhe bark. Ndodh kur depozitat e yndyrës shtyjnë përmes indit lidhës nën lëkurë.
 • Shkaqet e zakonshme: Celuliti mund të rezultojë nga faktorë si gjenetika, hormonet, një mënyrë jetese e ulur, dieta e varfër dhe madje edhe stresi. Ajo prek njerëzit e të gjitha llojeve të trupit dhe moshave.
 • Opsionet e trajtimit: Ndërsa nuk ka një kurë mrekullie për celulitin, kremrat kundër celulitit mund të ndihmojnë në zvogëlimin e pamjes së tij dhe përmirësimin e strukturës së lëkurës.

Zgjedhja e kremit të duhur kundër celulitit

Për të zgjedhur kremin e përsosur kundër celulitit që përputhet me qëllimet dhe llojin e lëkurës tuaj, merrni parasysh faktorët e mëposhtëm:

 • Përbërësit aktivë: Kërkoni për kremra që përmbajnë përbërës të provuar si kafeina, retinoli, acidi hialuronik dhe antioksidantë. Këta përbërës mund të ndihmojnë në rritjen e qarkullimit, forcimin e lëkurës dhe zvogëlimin e shfaqjes së celulitit.
 • Lloji i lëkurës: Merrni parasysh llojin e lëkurës tuaj kur zgjidhni një krem. Disa produkte janë të formuluara për lëkurë të ndjeshme, ndërsa të tjera janë më të përshtatshme për lëkurë të yndyrshme ose të thatë.
 • Tekstura dhe aplikimi: Përcaktoni preferencën tuaj për teksturën e kremit, nëse është xhel, locion ose vaj. Sigurohuni që metoda e aplikimit të jetë e përshtatshme dhe të përshtatet në rutinën tuaj të përditshme.
 • Provat klinike: Kontrolloni nëse kremi i është nënshtruar testimit klinik dhe nëse ka prova shkencore për të mbështetur pretendimet e tij.

Pyetjet e bëra më shpesh

Pyetje: Sa kohë duhet për të parë rezultate me kremrat kundër celulitit?

Përgjigje: Rezultatet mund të ndryshojnë në varësi të produktit dhe faktorëve individualë. Disa përdorues raportojnë përmirësime brenda javësh, ndërsa të tjerë mund të zgjasin më shumë.

Pyetje: A duhet të kombinoj kremrat kundër celulitit me trajtime të tjera për rezultate më të mira?

Përgjigje: Kombinimi i kremrave me një dietë të shëndetshme, stërvitje dhe hidratim mund të rrisë efektivitetin e tyre.

Pyetje: A mund të përdor krem kundër celulitit në pjesë të tjera të trupit përveç kofshëve dhe të pasmeve?

Përgjigje: Disa kremra janë të përshtatshëm për zona të tjera të prirura ndaj celulitit, si barku dhe krahët. Kontrolloni udhëzimet e produktit për rekomandime specifike.

Pyetje: A janë kremrat kundër celulitit të sigurt për të gjitha llojet e lëkurës?

Përgjigje: Ndërsa shumica e kremrave janë përgjithësisht të sigurt, është thelbësore të kryeni një test patch nëse keni lëkurë të ndjeshme ose reaktive për të shmangur acarimin.

Në gjendje
3.240 Lekë 1.944 Lekë
Ju kurseni: 1.296 Lekë (Përfshirë taksat)
Trajtim me ndikim të lartë në shishe me veprim termogjenik dhe efekt kullues që redukton depozitat dhjamore të bazuar në biokompleksin bimor Redux GC® në lidhje me ekstraktet e kafeinës, agrumeve aurantium dhe ginko biloba. PARIMI AKTIV: Kompleksi Redux Gc®, Ekstrakt molle, escin, kafeinë, Ginko bilobaFUNKSIONALITETI: Dobësues, kullues, pastruesFormulë pa parabene, naftë, proteina shtazore Testuar dermatologjikisht - Testuar klinikisht
BrandBottega di LungaVita Product LineSuperDren Cellulite
Bottega di LungaVita SuperDren celulit Active Cellulite Oil
Transport falas
Në gjendje
2.870 Lekë
(Përfshirë taksat)
Detoksifikon dhe kullon lëkurën e trupit duke i dhënë asaj një ndjesi të lëmuar dhe lehtësuese. E pasur me ekstrakte bimore dhe vajra vegjetalë me veti dobësuese dhe ushqyese PARIMI AKTIV: Oleo redux Gc®, vajra esencialë portokalli të ëmbël, kanellë, bergamot, vaj bajame, embrion gruri: KUFIZUES, FUNKSIONAL, DrainingFormula pa parabene, vaj, proteina shtazore, ngjyrues, alkool.Testuar dermatologjikisht - testuar nikel
BrandBottega di LungaVita Product LineSuperDren Cellulite
Krem kundër celulitit Bottega di LungaVita SuperDren Ahas
Transport falas
Në gjendje
2.820 Lekë
(Përfshirë taksat)
Trajtimi i bazuar në biokompleksin ekskluziv të bimëve Redux GC® i cili mund të kullojë thellë, duke riformuar siluetën, në lidhje me acidet alfahidroksi, kafeinë, phloridzin, fshikëzën dhe centella. PARIMI AKTIV: Kompleksi Redux Gc®, Ekstrakti i mollës, Escin, Centella , FUNKSIONALITETI I Kafeinës: kullues, zbutësFormulë pa parabene, naftë, proteina shtazore Testuar dermatologjikisht - Testuar klinikisht
BrandBottega di LungaVita Product LineSuperDren Cellulite
Bottega di LungaVita SuperDren Criogel kundër celulitit kundër ujit
Transport falas
Në gjendje
2.340 Lekë
(Përfshirë taksat)
Trajtim xhel me përthithje të shpejtë me një efekt akulli i bazuar në biokompleksin Redux GC® me ekstrakte kakao theobroma, kafeinë, escin, centella dhe fshesa kasapi. PARIMI AKTIV: Kompleksi Redux Gc®, ekstrakt molle, Escin, holy, centella, kakao theobroma, kafeinë FUNKSIONALITET: Dobësues, kullues, pastrues, mikroqarkullimFormulë pa parabene, naftë, proteina shtazore Testuar klinikisht -
BrandBottega di LungaVita Product LineSuperDren Cellulite
Baltë për rimodelimin e celulitit Bottega di LungaVita SuperDren
Transport falas
Në gjendje
2.750 Lekë
(Përfshirë taksat)
Baltë riformësuese me ndikim të lartë bazuar në laminaria digitata, argjilë jeshile të mikronizuar, biokompleks Redux GC®, ekstrakte të fshesës së kasapëve, dredhkës dhe fshikëzës. PARIMET AKTIVE: Kompleksi Redux Gc®, Ekstrakti i mollës, Escin, laminaria, argjila e gjelbër FUNKSIONALITET, KUFIZIMI , formulë pastrues pa parabene, naftë, proteina shtazore Testuar dermatologjikisht - Testuar klinikisht
BrandBottega di LungaVita Product LineSuperDren Cellulite
Në gjendje
18.300 Lekë 9.150 Lekë
Ju kurseni: 9.150 Lekë (Përfshirë taksat)
Paketa kundër celulitit Bottega di Lungavita SuperDren – Zgjidhja juaj përfundimtare për lëkurë të lëmuar dhe të bukur! Jeni lodhur duke u përballur me celulitin kokëfortë? Thuaj lamtumirë lëkurës me gropëza dhe përshëndetje një epoke të re të vetëbesimit me paketën tonë...
Në gjendje
2.260 Lekë 1.582 Lekë
Ju kurseni: 678 Lekë (Përfshirë taksat)
Dëshironi të keni linjën më të mirë të trajtimeve të bukurisë në shtëpinë tuaj me produkte të cilësisë së mirë me një çmim të mirë? Epo, mos kaloni pa Locion Trupi forcues Q10 Plus Nivea ! Gjinia: Unisex
BrandNivea Kapaciteti400 ml
Në gjendje
2.722 Lekë 1.906 Lekë
Ju kurseni: 816 Lekë (Përfshirë taksat)
Dëshironi të keni linjën më të mirë të trajtimeve të bukurisë në shtëpinë tuaj me produkte të cilësisë së mirë me një çmim të mirë? Epo, mos kaloni pa krem kundër celulitit Arganour vaj thupër (50 ml) ! Kapaciteti: 50 ml Gjinia: Unisex
BrandArganour StatusiI Ri
Në gjendje
9.494 Lekë 6.421 Lekë
Ju kurseni: 3.073 Lekë (Përfshirë taksat)
The Body Oil Body Sculptor Alqvimia (150 ml) is a quality product designed for demanding people who take care of their image and look for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100 % original Alqvimia products are made for you. Capacity: 150 ml...
BrandAlqvimia StatusiI Ri
Në gjendje
2.822 Lekë 1.975 Lekë
Ju kurseni: 847 Lekë (Përfshirë taksat)
Dëshironi të keni linjën më të mirë të trajtimeve të bukurisë në shtëpinë tuaj me produkte të cilësisë së mirë me një çmim të mirë? Epo, mos kaloni pa Xhel Reduktues Vientre Plano Yacel (200 ml) ! Gjinia: Zonjë Kapaciteti: 200 ml
BrandYacel StatusiI Ri
Në gjendje
4.138 Lekë 2.938 Lekë
Ju kurseni: 1.200 Lekë (Përfshirë taksat)
Would you like to have the best line of beauty treatments in your home with good quality products at a great price? Well don’t go without Cellulite Reduction Programme Redumodel (250 ml) (2 uds) ! Capacity: 250 ml Properties: Firming Anti-Cellulite Includes: Reductive Cream 200 ml...
BrandRedumodel StatusiNew
Në gjendje
4.605 Lekë 3.149 Lekë
Ju kurseni: 1.456 Lekë (Përfshirë taksat)
Dëshironi të keni linjën më të mirë të trajtimeve të bukurisë në shtëpinë tuaj me produkte të cilësisë së mirë me një çmim të mirë? Epo, mos qëndroni pa Scrub Exfoliator Trupi Somatoline (350 g) ! Gjinia: Zonjë Kapaciteti: 350 g E përkryer për të gjitha llojet e lëkurës Kërkesat:...
BrandSomatoline StatusiNew
Në gjendje
7.970 Lekë 4.635 Lekë
Ju kurseni: 3.335 Lekë (Përfshirë taksat)
Dëshironi të keni linjën më të mirë të trajtimeve të bukurisë në shtëpinë tuaj me produkte të cilësisë së mirë me një çmim të mirë? Epo, mos kaloni pa Programin për Reduktimin e Celulitit Somatoline (250 ml) ! Gjinia: Zonjë Kapaciteti: 250 ml Aplikoni një herë në ditë për 2 javë
BrandSomatoline StatusiI Ri
Në gjendje
2.783 Lekë 1.948 Lekë
Ju kurseni: 835 Lekë (Përfshirë taksat)
Dëshironi të keni linjën më të mirë të trajtimeve të bukurisë në shtëpinë tuaj me produkte të cilësisë së mirë me një çmim të mirë? Epo, mos kaloni pa Xhel Shtrëngimi Femër Push Up Yacel (200 ml) ! Gjinia: Zonjë Kapaciteti: 200 ml E përkryer për të gjitha llojet e lëkurës
BrandYacel StatusiI Ri
Në gjendje
1.653 Lekë 1.157 Lekë
Ju kurseni: 496 Lekë (Përfshirë taksat)
Dëshironi të keni linjën më të mirë të trajtimeve të bukurisë në shtëpinë tuaj me produkte të cilësisë së mirë me një çmim të mirë? Epo, mos kaloni pa Locion Forcues Anti-celulit Body Contour Mjaltë natyrale (330 ml) ! Kapaciteti: 330 ml Vetitë: Forcimi Anti-celulit
BrandMjaltë natyrale StatusiI Ri
Në gjendje
5.693 Lekë 3.718 Lekë
Ju kurseni: 1.975 Lekë (Përfshirë taksat)
Would you like to have the best line of beauty treatments in your home with good quality products at a great price? Well don’t go without Body Serum Ultra Reafirming Body Luminus (250 ml) ! Capacity: 250 ml Type: Serum
BrandLuminus StatusiI Ri
Në gjendje
9.295 Lekë 5.870 Lekë
Ju kurseni: 3.425 Lekë (Përfshirë taksat)
The Anti-Cellulite Body Elixir Alqvimia (200 ml) is a quality product designed for demanding people who take care of their image and look for the best cosmetics to enhance their beauty. If you are one of them, the 100 % original Alqvimia products are made for you. Capacity: 200 ml...
BrandAlqvimia StatusiNew
Në gjendje
9.564 Lekë 5.951 Lekë
Ju kurseni: 3.613 Lekë (Përfshirë taksat)
Dëshironi të keni linjën më të mirë të trajtimeve të bukurisë në shtëpinë tuaj me produkte të cilësisë së mirë me një çmim të mirë? Epo, mos kaloni pa Xhel Reduktues Somatoline 7 Nights Intensive (400 ml) ! Kapaciteti: 400 ml Gjinia: Unisex Lloji: Trupi Intensive Vetitë:...
BrandSomatoline StatusiNew
Në gjendje
8.218 Lekë 5.275 Lekë
Ju kurseni: 2.943 Lekë (Përfshirë taksat)
Dëshironi të keni linjën më të mirë të trajtimeve të bukurisë në shtëpinë tuaj me produkte të cilësisë së mirë me një çmim të mirë? Epo, mos kaloni pa vajin anti-stretch Mark Alqvimia (150 ml) ! Kapaciteti: 150 ml Lloji: Vaj kundër Stretch Mark Karakteristikat: Përbërësit natyralë
BrandAlqvimia StatusiI Ri
Në gjendje
8.261 Lekë 5.393 Lekë
Ju kurseni: 2.868 Lekë (Përfshirë taksat)
Would you like to have the best line of beauty treatments in your home with good quality products at a great price? Well don’t go without Reducing Body Oil Alqvimia (150 ml) ! Capacity: 150 ml Characteristics: Natural ingredients Properties: Firming
BrandAlqvimia StatusiNew
Shfaq një produkt tjetër 20
Reviews

No data found

Write a review
Campaign
Brand
  Shfaq të gjitha (18)
Cmimi

Lekë  –  Lekë

 • 887Lekë
 • 9150Lekë
Vendor