Divanet

Cmimi
Vendor


Mirë se vini në kategorinë tonë të Divanëve, ku rehatia takohet me stilin në një përzierje harmonike divanesh dhe divanesh të shkëlqyera. Nëse jeni duke kërkuar një strehë komode ose një pjesë të rehatshme, gama jonë e larmishme e divaneve plotëson shijen tuaj individuale. Le të thellohemi në konsiderata thelbësore përpara blerjes suaj dhe të adresojmë pyetjet e zakonshme që mund të lindin.

Konsideratat kryesore kur zgjidhni divane

  • Stili dhe dizajni : Eksploroni një gamë të gjerë stilesh divanesh, nga klasike dhe të përjetshme në moderne dhe avangarde. Zgjidhni një dizajn që plotëson dekorin tuaj ekzistues ose vendos tonin për një estetikë të re.
  • Madhësia dhe hapësira : Merrni parasysh dimensionet e dhomës suaj. Zgjedhni një divan që përshtatet rehat pa tejkaluar hapësirën. Dhomat më të vogla mund të përfitojnë nga dizajne më të hijshme apo edhe divane seksionale.
  • Komoditeti dhe Mbrojtja : Vlerësoni nivelin e rehatisë dhe mbështetjes që ofrojnë jastëkët. Opsionet variojnë nga stilet prej pelushi dhe lavaman deri tek jastëkët më të fortë dhe mbështetës.
  • Pëlhura dhe materiali : Zgjidhni nga një shumëllojshmëri materialesh tapicerie, duke përfshirë lëkurën, pëlhurën dhe mikrofibrën. Çdo material ofron cilësi unike përsa i përket komoditetit dhe qëndrueshmërisë.
  • Karakteristika shtesë : Disa divane vijnë me ruajtje të integruar, mekanizma mbështetëse ose dizajne të konvertueshme për funksionalitet të shtuar. Vlerësoni cilat veçori përputhen me nevojat tuaja.

FAQ

Cili është ndryshimi midis një divani dhe një divani?

Ndërsa termat shpesh përdoren në mënyrë të ndërsjellë, "divan" zakonisht i referohet një mobiljeje më të madhe, më formale, ndërsa një "divan" mund të jetë më i rastësishëm dhe mund të ketë një dizajn më të thjeshtë.

A janë të nevojshme mbulesat e divaneve?

Mbulesat ose mbulesat e divaneve ofrojnë mbrojtje kundër derdhjeve, njollave dhe konsumit të përgjithshëm. Ato mund të jenë gjithashtu një mënyrë e përshtatshme për të përditësuar pamjen e divanit tuaj.

Si ta pastroj dhe ta mirëmbaj divanin tim?

Rekomandohet pastrimi i rregullt me fshesë me korrent dhe pastrimi në vend. Kontrolloni udhëzimet e prodhuesit për udhëzime specifike pastrimi bazuar në materialin e tapiceri.

Ngritni hapësirën tuaj të jetesës me divan

Zbuloni koleksionin tonë magjepsës të divaneve, nga eleganca bashkëkohore deri tek eleganca e përjetshme. Çdo pjesë në gamën tonë të Sofas është krijuar për të përmirësuar hapësirën tuaj të jetesës duke reflektuar stilin tuaj individual. Pavarësisht nëse po kërkoni një vendstrehim komod për relaksim ose një element qendror deklarimi për shtëpinë tuaj, përzgjedhja jonë është krijuar për të përmbushur preferencat tuaja unike.

Në gjendje
76.260 Lekë
(Përfshirë taksat)
këndi ANABEL Vjen në përmasa ideale: 290x230 cm Sasi e limituar! Materiali i pjesës është Mikrofibër. Struktura kombinon në mënyrë perfekte drurin me elementë hekuri që e bëjnë atë shumë të fortë dhe rezistent. Krahu me mekanizëm që lëviz sipas pozicionit që dëshironi. Krahu mund të...
Në gjendje
76.260 Lekë
(Përfshirë taksat)
Këndi ANABEL Vjen në përmasa ideale: 290x230 cm   Sasi e limituar! Materiali i copës është Mikrofibër.  Struktura ndërthurje perfekte e drurit me elementet e hekurit që e bejnë shumë të fortë dhe rezistent. Krahu me mekanizëm që lëviz sipas pozicionit që dëshironi....
Në gjendje
44.280 Lekë
(Përfshirë taksat)
Këndi GAZ vjen në përmasat: 235cm x 165cm Materiali i copës është poliestër, super rezistente, nuk rrudhoset dhe nuk humbet ngjyren. Strukturë metalike me mekanizëm mjaft cilësor. Perfekt për hapësira te vogla pasi ka 1 kontenitor. Shndërrohet në vend...
Krahu i KenditMajtas
Në gjendje
95.940 Lekë
(Përfshirë taksat)
Këndi MAD Përmasat: 290 cm x 225 cm Dizajn modern me linja të pastra, përmasa perfekte dhe komoditet maksimal. Tekstil me përmbajtje të lartë pambuku e ndërthurur me lëkurë ekologjike. Materiali i tekstilit ka një nivel rezistence mjaft të lartë ndaj zbehjes së...
Krahu i KenditDjathtas
Në gjendje
55.350 Lekë
(Përfshirë taksat)
Këndi MURPHY në përmasat: 257 cm x 165cm Të vetmit në Shqipëri që përdorim sfungjerin gjerman të importuar nga kompania gjermane Carpenter Gmbh. Materiali i copës është poliester super rezistente, nuk rrudhoset dhe nuk humbet ngjyren. Perfekt për hapësira te...
Krahu i KenditMajtas
Në gjendje
44.280 Lekë
(Përfshirë taksat)
Këndi GAZ vjen në përmasat: 235cm x 165cm Materiali i copës është poliestër, super rezistente, nuk rudhoset dhe nuk humbet ngjyren. Strukturë metalike me mekanizëm mjaft cilësor. Perfekt për gjëra të vogla pasi ka 1 kontenitor. Shndërrohet në vend për fjetje...
Krahu i KenditMajtas
Në gjendje
94.900 Lekë 75.520 Lekë
Ju kurseni: 19.380 Lekë (Përfshirë taksat)
Këndi  Prima Fido Waterproof Prima në përmasat: 257 cm x 165cm
Krahu i KenditMajtas
Në gjendje
89.000 Lekë 70.800 Lekë
Ju kurseni: 18.200 Lekë (Përfshirë taksat)
Këndi Bogota Cuba Waterproof Bogota në përmasat: 270x205
Krahu i KenditMajtas
Në gjendje
55.350 Lekë
(Përfshirë taksat)
Këndi MURPHY në përmasat: 257 cm x 165cm Të vetmit në Shqipëri që përdorim sfungjerin gjerman të importuar nga kompania gjermane Carpenter Gmbh. Materiali i copës është poliester super rezistente, nuk rrudhoset dhe nuk humbet ngjyren. Perfekt për hapësira te...
Krahu i KenditMajtas
Në gjendje
44.280 Lekë
(Përfshirë taksat)
Këndi GAZ vjen në përmasat: 235cm x 165cm Materiali i copës është poliestër, super rezistente, nuk rrudhoset dhe nuk humbet ngjyren. Strukturë metalike me mekanizëm mjaft cilësor. Perfekt për hapësira te vogla pasi ka 1 kontenitor. Shndërrohet në vend...
Krahu i KenditMajtas
Në gjendje
55.350 Lekë
(Përfshirë taksat)
Këndi MURPHY në përmasat: 257 cm x 165cm Të vetmit në Shqipëri që përdor sfungjerin gjerman të importuar nga kompania gjermane Carpenter Gmbh. Materiali i copës është poliester super rezistente, nuk rrudhoset dhe nuk humbet ngjyren. Perfekt për gjëra të vogla pasi...
Krahu i KenditMajtas
Në gjendje
55.350 Lekë
(Përfshirë taksat)
Këndi MURPHY në përmasat: 257 cm x 165cm Të vetmit në Shqipëri që përdorim sfungjerin gjerman të importuar nga kompania gjermane Carpenter Gmbh. Materiali i copës është poliester super rezistente, nuk rrudhoset dhe nuk humbet ngjyren. Perfekt për hapësira te...
Krahu i KenditMajtas
Në gjendje
44.280 Lekë
(Përfshirë taksat)
Këndi GAZ vjen në përmasat: 235cm x 165cm Materiali i copës është poliestër, super rezistente, nuk rrudhoset dhe nuk humbet ngjyren. Strukturë metalike me mekanizëm mjaft cilësor. Perfekt për hapësira te vogla pasi ka 1 kontenitor. Shndërrohet në vend...
Krahu i KenditMajtas
Cmimi

Lekë  –  Lekë

  • 44280Lekë
  • 95940Lekë
Vendor