Age
Campaign
Brand
Cmimi
Permasat
Vendor


Mirë se vini në kategorinë tonë të laptopëve, ku bota e kompjuterëve portativë hapet para jush. Në këtë udhëzues gjithëpërfshirës, ne do t'ju udhëzojmë nëpër ndërlikimet e zgjedhjes së laptopit ideal, duke iu përgjigjur pyetjeve që shpesh rrotullohen në mendjet e blerësve të mundshëm. Pavarësisht nëse jeni student, profesionist, artist krijues ose thjesht kërkoni një shoqërues personal kompjuterik, ne ju kemi mbuluar.

Pse të zgjidhni një laptop?

Përpara se të gërmojmë në thelbin e zgjedhjes së laptopit të duhur, le të shqyrtojmë pse laptopët janë një zgjedhje popullore për llogaritjen:

 • Transportueshmëria: Laptopët janë krijuar për t'u bartur pa mundim, duke ju lejuar të punoni, studioni ose argëtoheni nga kudo, qoftë kafeneja juaj e preferuar, parku apo divani juaj komod.
 • Shkathtësia: Laptopët vijnë në madhësi dhe konfigurime të ndryshme, duke i bërë ata të përshtatshëm për një gamë të gjerë detyrash, nga produktiviteti i përditshëm deri tek lojërat e nivelit të lartë dhe krijimi i përmbajtjes.
 • Kursimi i hapësirës: Ndryshe nga kompjuterët desktop, laptopët kërkojnë hapësirë minimale, duke i bërë ata një përshtatje të përsosur për mjedise jetese kompakte.
 • Me bateri: Laptopët kanë bateri të integruara, duke siguruar që ju t'i përdorni ato edhe gjatë ndërprerjeve të energjisë elektrike ose gjatë lëvizjes.

Zgjedhja e laptopit tuaj perfekt

Për të gjetur laptopin që përputhet me nevojat tuaja, merrni parasysh faktorët e mëposhtëm:

 • Profili i përdorimit:
  • Përdorimi i përditshëm: Për shfletimin e uebit, postën elektronike dhe detyrat e zyrës, do të mjaftojë një kompjuter portativ buxhetor nga marka si Dell Inspiron ose HP Pavilion.
  • Produktiviteti dhe kreativiteti: Nëse keni nevojë për një laptop për punë, krijimin e përmbajtjes ose dizajnin, eksploroni opsione si seritë MacBook Pro, Dell XPS ose Microsoft Surface.
  • Lojëra me lojëra: Lojtarët entuziastë duhet të shikojnë laptopët e lojërave të tilla si seritë ASUS ROG, MSI ose Acer Predator.
 • Sistemi operativ: Vendosni midis Windows, macOS ose Chrome OS bazuar në njohuritë tuaja dhe kërkesat specifike të softuerit.
 • Procesori dhe performanca: Zgjidhni një procesor Intel Core ose AMD Ryzen me fuqinë dhe nivelin e duhur të performancës, në varësi të nevojave tuaja kompjuterike.
 • Madhësia dhe rezolucioni i ekranit: Zgjidhni një madhësi ekrani që i përshtatet preferencave tuaja, nga laptopët kompakt 11 inç deri tek ekranet më të mëdhenj 17 inç. Rezolucionet më të larta ofrojnë pamje më të qarta.
 • Transportueshmëria: Merrni parasysh peshën dhe trashësinë e laptopit nëse planifikoni ta mbani shpesh. Ultrabooks dhe konvertibël 2-në-1 janë projektuar për transportueshmëri maksimale.
 • Jetëgjatësia e baterisë: Jetëgjatësia më e gjatë e baterisë është thelbësore për përdoruesit në lëvizje. Kontrolloni për laptopë me performancë të zgjatur të baterisë.
 • Hapësira ruajtëse dhe memoria: Përcaktoni sasinë e ruajtjes (SSD ose HDD) dhe RAM-in bazuar në kërkesat tuaja për ruajtjen e të dhënave dhe shumë detyra.

Pyetjet e bëra më shpesh

Pyetje: A mund të përmirësoj komponentët në laptopin tim?

Përgjigje: Shumë laptopë lejojnë përmirësime të RAM-it dhe ruajtjes, por është thelbësore të kontrolloni opsionet e përmirësimit të modelit specifik.

Pyetje: Cila markë ofron cilësinë më të mirë të ndërtimit?

Përgjigje: Markat si Apple, Dell, Lenovo dhe HP njihen për cilësinë dhe qëndrueshmërinë e shkëlqyer të ndërtimit.

Pyetje: Cili është ndryshimi midis një ultrabook dhe një laptopi tradicional?

Përgjigje: Ultrabookët janë të lehtë, të hollë dhe në përgjithësi kanë jetëgjatësi më të gjatë të baterisë në krahasim me laptopët tradicionalë.

Në gjendje
26.000 Lekë 17.990 Lekë
Ju kurseni: 8.010 Lekë (Përfshirë taksat)
Emer/Model HP PROBOOK 640 G2 Përpunues Bërthama I5 GEN6 Ram 16 GB DDR4 Magazinimi 256 GB SSD Grafika 8 GB TOT Garanci 6 MUAJ Markë HP SHPALL 14,1" FHD Statusi I PERDORUR 10/10
BrandHP RAM16GB
Në gjendje
21.480 Lekë
(Përfshirë taksat)
Emer/Model HP ELITEBOOK 820 G3 Processor CORE I5 GEN 6 Ram 8 GB DDR4 Storage 256 GB SSD  Graphics 4GB TOT  Garanci 6 MUAJ Brand HP DISPLAY 12.5'' FHD Statusi  I PERDORUR 10/10
Në gjendje
35.055 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM 8G DDR4 PROC -CORE I5 G9 QUAD SSD 256GB GRAF 4GB DISP 12.5" FHD TOUCH GRADA B
BrandDell StatusiUsed
Në gjendje
67.527 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM  16GB DDR4 PROC -I7 GEN6 SSD  512GB GRAF - 4GB DED DISP  15.6" FHD
BrandHP StatusiUsed
Në gjendje
46.125 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM 16GB PROC -I7 GEN6 SSD 256GB GRAF - 8GB TOT DISP 14.1" FHD
BrandHP StatusiUsed
Në gjendje
73.677 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM 8GB PROC-RYZEN7 SSD 512GB GRAF-2GB DED/5GB TOT DISP 15.6" FHD
BrandLenovo StatusiNew
Në gjendje
36.000 Lekë 29.880 Lekë
Ju kurseni: 6.120 Lekë (Përfshirë taksat)
Emer/Model LENOVO THINKPAD YOGA 260 Përpunues Bërthama I5 GEN6 Ram 8 GB DDR4 Magazinimi 256 GB SSD Grafika 4 GB TOT Garanci 6 MUAJ Markë LENOVO SHPALL 12.5'' FHD, TOUCH Statusi I PERDORUR 10/10
Në gjendje
53.505 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM  16GB PROC - I5 GEN7 SSD  256GB GRAF  8GB TOT DISP  14.1" FHD
BrandHP StatusiUsed
Në gjendje
39.900 Lekë 33.900 Lekë
Ju kurseni: 6.000 Lekë (Përfshirë taksat)
Emer/Model  HP ELITEBOOK FOLIO 1040 G3 Processor CORE I7 GEN6 Ram 8 GB Storage 256 GB SSD Graphics 4 GB TOT Garanci 6 MUAJ Brand HP DISPLAY 14.1″ FHD Statusi Perdorur, GRADA A
BrandHP StatusiUsed
Në gjendje
25.600 Lekë 18.900 Lekë
Ju kurseni: 6.700 Lekë (Përfshirë taksat)
përshkrim i produktit E hollë, e lehtë dhe e gatshme për punë Siguri e fortë, menaxhim i fuqishëm Pajisni fuqinë tuaj punëtore me laptopin më të konfigurueshëm dhe me kosto të ulët të HP-së. Mbroni, zbuloni dhe rikuperoni nga sulmet me qëllim të keq me HP Sure Start...
Në gjendje
104.427 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM 32GB PROC -XEON E3-1505M V5 SSD 1TB GRAF -QUADRO M1200 4GB DISP 15.6" FHD 
BrandDell StatusiUsed
Në gjendje
35.880 Lekë 34.200 Lekë
Ju kurseni: 1.680 Lekë (Përfshirë taksat)
Emer/Model DELL LATITUDE E7470 Processor CORE I5 GEN 6 Ram 8 GB  Storage SSD 256 GB  Graphics 4 GB  Garanci 6 MUAJ Brand DELL DISPLAY 14.1'' FHD  Statusi PERDORUR GRADA A
Në gjendje
144.740 Lekë 130.559 Lekë
Ju kurseni: 14.181 Lekë (Përfshirë taksat)
RAM 16GB PROC-I7 GEN11 SSD 512GB NVMe-GTX1650 4GB DED DISP 15.6" FHD
BrandLenovo StatusiNew
Në gjendje
44.895 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM  8GB PROC -I5 GEN7 SSD  256GB GRAF  4GB DISP  14.1" FHD 
BrandHP StatusiUsed
Në gjendje
35.547 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM 8 GB  - PROC I5 GEN6  - SSD 256 GB - GRAF 4 GB - DISP 14.1" FHD
BrandDell StatusiUsed
Në gjendje
51.045 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM 16GB PROC -CORE I5 GEN8 SSD 256GB GRAF -8GB TOT DISP 14.1" HD
BrandHP StatusiUsed
Në gjendje
24.477 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM  8GB PROC -I7 GEN5 SSD  128GB GRAF  4GB TOT DISP  12.5' GRADA B
BrandLenovo StatusiUsed
Në gjendje
36.777 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM 8GB DDR34 PROC -CORE I5 GEN6 SSD 256GB GRAF 4GB  DISP 14.1" FHD
BrandHP StatusiUsed
Në gjendje
135.177 Lekë
(Përfshirë taksat)
RAM 16GB PROC - RYZEN7 5800H SSD 512GB-RTX 3050TI 4GB DISP 15.6"
BrandLenovo StatusiNew
Në gjendje
44.900 Lekë 36.900 Lekë
Ju kurseni: 8.000 Lekë (Përfshirë taksat)
Madhësia e ekranit në këmbë 14 inç Rezolucioni i ekranit 2560 x 1440 piksele Përpunues 2,4 GHz core_i7 RAM 8 GB LPDDR4 Shpejtësia e memories 1866 MHz Hard Drive 512 GB SSD Bashkëprocesor grafik Intel HD Graphics 620 Markë Chipset Intel...
Shfaq një produkt tjetër 20
Age
Campaign
Brand
Cmimi

Lekë  –  Lekë

 • 1800Lekë
 • 262008Lekë
Permasat
Vendor