Monitorët e bebeve

Brand
Cmimi
VendorMirë se vini në kategorinë tonë të monitorëve për fëmijë, ku ne kuptojmë rëndësinë e mbajtjes së fëmijës tuaj të sigurt dhe të shëndoshë. Në këtë udhëzues, ne do t'ju tregojmë faktorët thelbësorë që duhen marrë parasysh kur blini një monitor për fëmijë dhe do të adresojmë pyetjet e zakonshme që mund të kenë blerësit e mundshëm. Pavarësisht nëse jeni prind për herë të parë ose kërkoni të përmirësoni monitorin tuaj aktual, ne kemi të gjithë informacionin që ju nevojitet.

Pse keni nevojë për një monitor për fëmijë?

Para se të zhytemi në detajet e zgjedhjes së monitorit të duhur të foshnjës, le të shqyrtojmë pse këto pajisje janë të domosdoshme për prindërit modernë:

 • Qetësia e mendjes: Monitorët e foshnjave ofrojnë furnizime audio dhe video në kohë reale, duke ju lejuar të mbani një sy (dhe vesh) tek fëmija juaj ndërsa ai fle ose luan në një dhomë tjetër.
 • Siguria: Monitorët ju ndihmojnë t'i përgjigjeni shpejt çdo çështjeje, si p.sh. zgjimi i foshnjës ose nevoja për vëmendje, duke siguruar sigurinë dhe komoditetin e tyre.
 • Komoditeti: Me një monitor për fëmijë, ju mund të kryeni detyrat tuaja të përditshme ose të shijoni pak relaksim duke e ditur se mund të përgjigjeni menjëherë kur fëmija juaj ka nevojë për ju.

Zgjedhja e monitorit të përsosur të foshnjës

Për të zgjedhur monitorin ideal të foshnjës për nevojat tuaja, merrni parasysh faktorët e mëposhtëm:

 • Lloji i monitorit:
  • Monitorët audio: Transmetoni vetëm zërin, duke ju ofruar përditësime audio mbi aktivitetin e foshnjës tuaj.
  • Vëzhguesit video: Ofroni burime audio dhe video, duke ju lejuar të shihni fëmijën tuaj në kohë reale.
  • Monitorët inteligjentë: Lidhu me smartphone ose tablet, duke mundësuar monitorimin në distancë përmes aplikacioneve të dedikuara.
 • Gama dhe lidhja:
  • Përcaktoni gamën e monitorit për t'u siguruar që ai të mbulojë distancën midis dhomës së foshnjës dhe hapësirës suaj të jetesës.
  • Kontrolloni për opsione të sigurta dhe të besueshme lidhjeje, të tilla si Wi-Fi ose frekuenca të dedikuara radio.
 • Cilësia e audios dhe videos: Zgjidhni monitorë me audio të qartë dhe video me rezolucion të lartë për një pamje më të plotë të mjedisit rrethues të fëmijës suaj.
 • Karakteristikat shtesë: Disa monitorë vijnë me veçori të integruara si sensorë të temperaturës, komunikim në dy drejtime, shikim natën dhe ninulla për të qetësuar fëmijën tuaj.
 • Siguria dhe privatësia: Sigurohuni që monitori të ketë veçori të enkriptimit dhe sigurisë për të mbrojtur privatësinë tuaj dhe për të parandaluar aksesin e paautorizuar.

Pyetjet e bëra më shpesh

Pyetje: Deri ku mund të arrijnë monitorët e bebeve?

Përgjigje: Gama e monitorëve për fëmijë ndryshon në varësi të modelit. Disa mund të mbulojnë disa qindra këmbë, ndërsa të tjerët shtrihen më tej. Sigurohuni që të zgjidhni atë që i përshtatet madhësisë së shtëpisë tuaj.

Pyetje: A janë monitorët e bebeve të sigurta për fëmijën tim?

Përgjigje: Po, monitorët e foshnjave janë të sigurta kur përdoren siç duhet. Ndiqni udhëzimet e prodhuesit dhe mbajini litarët dhe pajisjet jashtë mundësive të foshnjës tuaj.

Pyetje: A mund të përdor një monitor për fëmijë kur udhëtoj?

Përgjigje: Shumë monitorë portativë dhe miqësorë për fëmijë janë të disponueshëm, duke i bërë ata të përshtatshëm për t'u përdorur në lëvizje.

Në gjendje
18.900 Lekë
(Përfshirë taksat)
Nuvita Audio Video Monitor Digital 4.3" 3043 Teknologji dixhitale 2.4 GHz FHSS Ekran me ngjyra 4.3 inch (rezolucioni TFT 480 × 272) Mbulimi: 300m Funksioni "Flisni dhe degjoni" mikrofon me ndjeshmeri te larte Treguesi i nivelit vizual te zerit Kontrolli i temperatures se dhomes...
Në gjendje
7.500 Lekë
(Përfshirë taksat)
Monitor Audio per Bebe ju lejon te qendroni ne kontakt me femijen tuaj dhe te ndjeni ate ne Cdo moment. NdriCimi? LED mbi nje njesi prinder ndriCon nebaze te progresit te rritjes se intensitetit te zerit qe del prej femijes. Jane te disponueshme 2 kanale per te siguruar komunikimin midis dy...
Në gjendje
20.000 Lekë
(Përfshirë taksat)
-Monitor Baby Baby Chicco Deluxe me një ekran të gjerë. -Kjo ju lejon të shihni fëmijën në çdo kohë.  -Gama e gjerë e veprimit deri në 220m. -Kjo ju lejon të komunikoni me fëmijën. -Ekran me ngjyra. -Termometri i dhomës. -Lidhja private dhe e sigurt. 
Në gjendje
10.000 Lekë 9.000 Lekë
Ju kurseni: 1.000 Lekë (Përfshirë taksat)
-Baby Monitor Monitor Chicco me Miqtë e Natës Paneli Bimba. Për herë të parë mund të aktivizoni panelin nga monitori i bebeve, madje edhe nga një dhomë tjetër ... dhe nëse fëmija qan, muzika dhe dritat e ariut aktivizohen automatikisht! Mikrofoni dhe folësi për ta dëgjuar dhe për të biseduar me...
Në gjendje
35.258 Lekë 28.206 Lekë
Ju kurseni: 7.052 Lekë (Përfshirë taksat)
Fëmijët meritojnë më të mirën, prandaj ne ju prezantojmë Baby Monitor Motorola PIP1500 5 , ideal për ata që kërkojnë produkte cilësore për të vegjlit e tyre! Merr Motorola dhe marka dhe licenca të tjera me çmimet më të mira! Lloji: Baby Monitor Produkt me prizë: Po Lloji i spinës: Plug...
BrandMotorola StatusiNew
Në gjendje
33.445 Lekë 26.756 Lekë
Ju kurseni: 6.689 Lekë (Përfshirë taksat)
Fëmijët meritojnë më të mirën, prandaj ju prezantojmë Baby Monitor Motorola VM44 4,3" HD WIFI , ideal për ata që kërkojnë produkte cilësore për të vegjlit e tyre! Merr Motorola dhe markat dhe licencat e tjera me çmimet më të mira! Ekrani: 4.3" Rezolucioni: HD Lidhja: Wi-Fi Produkt me...
BrandMotorola StatusiNew
Në gjendje
25.518 Lekë 20.414 Lekë
Ju kurseni: 5.104 Lekë (Përfshirë taksat)
Fëmijët meritojnë më të mirën, prandaj ne ju prezantojmë Baby Monitor Motorola PIP1200 2,8 , ideal për ata që kërkojnë produkte cilësore për të vegjlit e tyre! Merr Motorola dhe marka dhe licenca të tjera me çmimet më të mira! Lloji: Baby Monitor Produkt me prizë: Po Ekrani: 2,8"...
BrandMotorola StatusiNew
Jashtë stokut
14.000 Lekë
(Përfshirë taksat)
-Baby Monitor Smart Chicco është sistemi i kontrollit që ju lejon të vëzhgoni dhe kontrolloni fëmijën tuaj nga një distancë prej 200 m. -Chicco Baby Monitor Deluxe është i pajisur me dy njësi: njësia prindërore me ekran me ngjyra 2.4" dhe njësia për fëmijë, me kamerë për shikim natën.
Jashtë stokut
9.000 Lekë
(Përfshirë taksat)
Video Monitor Monitor Smart 260 ju lejon të shikoni fëmijën tuaj në çdo situatë,dhe veçanërisht ta shikoni atë ndërsa ai fle. Videoja e monitorit Baby përbëhet nga dy njësi: Monitori ka një ekran 2,4 inç, i cili ju lejon të vëzhgoni mirë femijen duke fjetur, është e lehtë për t'u përdorur...
Jashtë stokut
6.600 Lekë
(Përfshirë taksat)
Teknologji dixhitale me "Zero interference" 2.4 GHz Teknologjia me 16 kanale te perzgjedhura per te evituar zhurmat Mbulimi: 250 metra Funksioni "Smart Vox", qe mund te rregullohet per nivele te ndryshme ndjeshmerie. Sapo kapet nje zhurme ose degjohet zeri i foshnjes, pajisja menjehere...
Brand
Cmimi

Lekë  –  Lekë

 • 6600Lekë
 • 28206Lekë
Vendor