Korniza fotografish dhe mbajtëse fotografish

Color
Brand
Cmimi
Vendor


Mirë se vini në kategorinë tonë të kornizave të fotografive dhe mbajtësve të fotografive, ku ne jemi të përkushtuar t'ju ndihmojmë të gjeni mënyrën ideale për të shfaqur kujtimet tuaja të dashura. Në këtë udhëzues gjithëpërfshirës, ne do t'ju udhëzojmë në konsideratat kryesore përpara se të blini një kornizë fotografike ose mbajtëse fotografie dhe do t'ju japim përgjigje pyetjeve të zakonshme që mund të kenë blerësit e mundshëm. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për korniza fotografish, shfaqje fotografish ose mënyra krijuese për të ekspozuar fotot tuaja, ne ju kemi mbuluar.

Pse të zgjidhni një kornizë fotografie ose mbajtëse fotografie

Përpara se të thellohemi në detajet e zgjedhjes së kornizës së duhur të fotografisë, le të kuptojmë pse këto artikuj janë thelbësore për ruajtjen dhe shfaqjen e momenteve tuaja më të çmuara:

 • Ruajtja: Kornizat dhe mbajtëset e fotografive mbrojnë fotot tuaja nga pluhuri, gjurmët e gishtërinjve dhe dëmtimet, duke siguruar që ato të qëndrojnë në gjendje të paprekur.
 • Personalizimi: Ato ju lejojnë të personalizoni hapësirën tuaj duke shfaqur imazhe që mbajnë vlerë sentimentale, duke e bërë shtëpinë tuaj të ndjehet e ngrohtë dhe tërheqëse.
 • Dekorimi: Një kornizë fotografie e zgjedhur mirë mund të përmirësojë estetikën e shtëpisë ose zyrës suaj, duke i shtuar një prekje elegance ose një larmi ngjyrash dekorit tuaj.

Tani, le të shqyrtojmë faktorët kryesorë që duhet të keni parasysh përpara se të blini një kornizë fotografie ose mbajtëse fotografie.

Zgjedhja e kornizës së duhur të fotografisë ose mbajtësit të fotografisë

Për t'u siguruar që të gjeni kornizën e përsosur të fotografisë ose mbajtësin e fotografive që plotëson stilin tuaj dhe plotëson nevojat tuaja të ekranit, merrni parasysh faktorët e mëposhtëm:

 • Madhësia dhe orientimi: Përcaktoni madhësinë e fotografisë që dëshironi të shfaqni dhe zgjidhni një kornizë që e përshtat atë. Madhësitë e zakonshme përfshijnë 4x6, 5x7, 8x10 dhe më shumë.
 • Vendosni nëse dëshironi një orientim portret (vertikal) ose peizazh (horizontal).
 • Materiali: Kornizat e fotografive vijnë në materiale të ndryshme, duke përfshirë dru, metal, plastikë, qelq dhe akrilik. Zgjidhni një material që i përshtatet dekorit dhe preferencave tuaja personale.
 • Stili dhe dizajni: Merrni parasysh estetikën e përgjithshme të dhomës ku do të shfaqet korniza. Zgjidhni një dizajn që plotëson dekorin tuaj ekzistues, qoftë ai modern, rustik apo klasik.
 • Matja: Disa korniza fotografish vijnë me dyshekë që shtojnë një shtresë shtesë elegance dhe ndihmojnë në qendrimin e fotografisë brenda kornizës.
 • Opsionet e montimit: Përcaktoni nëse dëshironi një kornizë tavoline, kornizë të montuar në mur ose një opsion të gjithanshëm që i ofron të dyja.

Pyetjet e bëra më shpesh

Pyetje: Si ta pastroj dhe mirëmbaj kornizën time të fotografisë?

Përgjigje: Përdorni një leckë të butë, pa garzë për të fshirë sipërfaqen dhe xhamin e kornizës. Shmangni kimikatet e forta që mund të dëmtojnë kornizën ose foton.

Pyetje: A mund të përziej dhe përputh stile dhe madhësi të ndryshme kornizash në një mur galerie?

Përgjigje: Po, krijimi i një muri galerie me një përzierje eklektike kornizash mund të shtojë një prekje unike dhe të personalizuar në hapësirën tuaj.

Pyetje: Cila është mënyra më e mirë për të varur në mënyrë të sigurt një kornizë fotografie të montuar në mur?

Përgjigje: Përdorni spiranca të përshtatshme në mur ose pajisje që varen nga figura dhe sigurohuni që korniza të jetë në nivel për një pamje profesionale.

Pyetje: A ka korniza fotografish të përshtatshme për të shfaqur fotografi të shumta në një kornizë?

Përgjigje: Po, kornizat e kolazhit ose kornizat me shumë fotografi janë opsione të shkëlqyera për të shfaqur një koleksion fotografish.

Në gjendje
2.000 Lekë 999 Lekë
Ju kurseni: 1.001 Lekë (Përfshirë taksat)
Korniza Italiane BELTRAMI Brandi: Beltrami Materiali: Argjend Madhësia e fotografisë: 10x15 (cm) Prodhuar në Itali
Në gjendje
2.616 Lekë 1.831 Lekë
Ju kurseni: 785 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame DKD Home Decor Metal Crystal (20 x 25 cm) at the best price. Material: Metal Crystal Paper MDF Wood Style: Traditional Approx. dimensions: 20 x 25 cm
Në gjendje
1.826 Lekë 1.369 Lekë
Ju kurseni: 457 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame Versa Cohen MDF Wood (1,8 x 29 x 25 cm) (13 x 18 cm) at the best price. Material: MDF Wood Approx. dimensions: 1,8 x 29 x 25 cm 29 x 25 cm 1 photo: 13...
BrandE kundërta StatusiNew
Në gjendje
776 Lekë 572 Lekë
Ju kurseni: 204 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame DKD Home Decor Wood Metal (31 x 7 x 29 cm) at the best price. Material: Wood Metal Approx. dimensions: 31 x 7 x 29 cm Style: Boho
Në gjendje
280 Lekë 239 Lekë
Ju kurseni: 41 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame Black Blue Crystal MDF Wood (3 x 20 x 15 cm) at the best price. Material: Crystal MDF Wood Approx. dimensions: 3 x 20 x 15 cm Approx. photograph...
Në gjendje
5.259 Lekë 3.944 Lekë
Ju kurseni: 1.315 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Wall photo frame DKD Home Decor Crystal MDF Wood (7 pcs) at the best price. Colour: Green Material: Crystal MDF Wood Pieces: 7 pcs Approx. dimensions: 32.5 x...
Në gjendje
1.481 Lekë 1.111 Lekë
Ju kurseni: 370 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame Versa Misuri Wood (1,5 x 23 x 18 cm) at the best price. Material: Wood Approx. dimensions: 1,5 x 23 x 18 cm
BrandE kundërta StatusiNew
Në gjendje
2.000 Lekë 1.290 Lekë
Ju kurseni: 710 Lekë (Përfshirë taksat)
Korniza Italiane BELTRAMI Brandi: Beltrami Materiali: Argjend Fotot e permasave: 10x15 (cm) Made in ITALY
Në gjendje
18.821 Lekë 15.057 Lekë
Ju kurseni: 3.764 Lekë (Përfshirë taksat)
If you're passionate about IT and electronics , like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Digital photo frame Denver Electronics PFF-1037B 10,1" Black at an unbeatable price. Screen: 10,1" Colour: Black
Në gjendje
418 Lekë 354 Lekë
Ju kurseni: 64 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame Black Crystal Steel (10 x 20 x 15,5 cm) (13 x 18 cm) at the best price. Colour: Black Material: Crystal Steel Approx. dimensions: 10 x 20 x 15,5 cm...
Në gjendje
18.704 Lekë 14.963 Lekë
Ju kurseni: 3.741 Lekë (Përfshirë taksat)
If you're passionate about IT and electronics , like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Digital photo frame Denver Electronics PFF-1037W 10,1" White at an unbeatable price. Screen: 10,1" Colour: White
Në gjendje
3.790 Lekë 2.653 Lekë
Ju kurseni: 1.137 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame DKD Home Decor Linen Traditional (19 x 2 x 24 cm) at the best price. Colour: Beige Material: Linen Style: Traditional Approx. dimensions: 19 x 2 x 24 cm
Në gjendje
834 Lekë 584 Lekë
Ju kurseni: 250 Lekë (Përfshirë taksat)
If you want to add a touch of originality to your home, you will do so with Photo frame Pop Metal polypropylene (10 x 15 cm) . Style: Pop Material: Metal polypropylene Approx. dimensions: 10 x 15 cm
BrandBigBuy Shtëpi StatusiNew
Në gjendje
2.125 Lekë 1.594 Lekë
Ju kurseni: 531 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame Versa Congo Metal (1,5 x 28 x 23 cm) at the best price. Material: Metal Approx. dimensions: 1,5 x 28 x 23 cm 15 x 20 cm Type: Photo frame
BrandE kundërta StatusiNew
Në gjendje
1.932 Lekë 1.449 Lekë
Ju kurseni: 483 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame Versa Jungle Wood (1,5 x 25 x 20 cm) at the best price. Material: Wood Approx. dimensions: 1,5 x 25 x 20 cm Printed: Jungle
BrandE kundërta StatusiNew
Në gjendje
2.125 Lekë 1.594 Lekë
Ju kurseni: 531 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame Pendant Wood (1 x 19,5 x 35,5 cm) at the best price. Material: Wood Approx. dimensions: 1 x 19,5 x 35,5 cm Quantity: 3 photos Type: Pendant
BrandE kundërta StatusiNew
Në gjendje
5.988 Lekë 4.492 Lekë
Ju kurseni: 1.496 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame Versa MDF Wood (2 x 48,7 x 46,5 cm) (x7) at the best price. Material: MDF Wood Approx. dimensions: 2 x 48,7 x 46,5 cm
BrandE kundërta StatusiNew
Në gjendje
15.507 Lekë 12.405 Lekë
Ju kurseni: 3.102 Lekë (Përfshirë taksat)
If you're passionate about IT and electronics , like being up to date on technology and don't miss even the slightest details, buy Digital photo frame Denver Electronics PFF-726 7" Black at an unbeatable price. Screen: 7" Colour: Black
Në gjendje
4.272 Lekë 3.204 Lekë
Ju kurseni: 1.068 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Wall photo frame Versa 21390040 Wood (1,8 x 18,8 x 40 cm) at the best price. Material: Wood Approx. dimensions: 1,8 x 18,8 x 40 cm Colour: Brown
BrandE kundërta StatusiNew
Në gjendje
6.042 Lekë 4.531 Lekë
Ju kurseni: 1.511 Lekë (Përfshirë taksat)
If you like to take care of every detail in your home and own the latest products that will make your life easier, purchase Photo frame DKD Home Decor Beach Wood Sailor (51 x 2 x 40,5 cm) at the best price. Material: Wood Crystal Design: Sailor Fish Beach Approx. dimensions: 51 x...
Shfaq një produkt tjetër 20
Reviews

No data found

Write a review
Color
Brand
Cmimi

Lekë  –  Lekë

 • 136Lekë
 • 15057Lekë
Vendor