Fshesë me korrent

Campaign
Brand
Cmimi
Vendor


Mirë se vini në kategorinë tonë të Fshesë me korrent, ku ne jemi të përkushtuar t'ju ndihmojmë të gjeni zgjidhjen ideale të pastrimit për shtëpinë ose hapësirën tuaj të punës. Në këtë udhëzues gjithëpërfshirës, ne do t'ju udhëzojmë në konsideratat kryesore që duhen bërë përpara se të blini një fshesë me korrent dhe do t'u përgjigjemi pyetjeve të zakonshme që mund të kenë blerësit e mundshëm. Pavarësisht nëse jeni në kërkim të ofertave më të fundit të fshesës me korrent ose një lloji specifik fshesë me korrent, ne ju kemi mbuluar.

Pse ka rëndësi zgjedhja juaj e fshesës me korrent

Përpara se të thellohemi në detajet e zgjedhjes së fshesës së duhur, le të kuptojmë pse kjo pajisje pastrimi luan një rol vendimtar në ruajtjen e një mjedisi të pastër dhe të shëndetshëm:

 • Pastrim efikas: Fshesat me korrent heqin në mënyrë efikase pluhurin, papastërtitë, qimet e kafshëve shtëpiake dhe alergjenët nga dyshemetë dhe sipërfaqet, duke e lënë hapësirën tuaj të pastër dhe të freskët.
 • Komoditeti: Ato ofrojnë një mënyrë të shpejtë dhe pa probleme për të mbajtur shtëpinë ose vendin e punës tuaj të rregullt, duke ju kursyer kohë dhe përpjekje.
 • Përfitimet shëndetësore: Fshirja me korrent rregullisht mund të reduktojë alergjenët dhe të përmirësojë cilësinë e ajrit të brendshëm, duke përfituar shëndetin e familjes ose punonjësve tuaj.

Tani, le të shqyrtojmë faktorët kryesorë që duhet të keni parasysh përpara se të blini një fshesë me korrent.

Zgjedhja e fshesës me korrent të duhur

Për t'u siguruar që të gjeni fshesën me korrent të përsosur për të përmbushur nevojat tuaja të pastrimit, merrni parasysh faktorët e mëposhtëm:

 • Lloji i fshesës me korrent:
  • Fshesë me korrent vertikal: Ideale për pastrimin e thellë të qilimave dhe zonave të mëdha, ato shpesh vijnë me bashkëngjitje për shkathtësi.
  • Vakuumi i kutisë: I gjithanshëm dhe i përshtatshëm si për tapetet ashtu edhe për dyshemetë e forta, ato kanë një kuti të veçantë për manovrim të lehtë.
  • Stick Vakum: I lehtë dhe i përshtatshëm për pastrime të shpejta dhe zona të vështira për t'u arritur.
  • Vakum dore: I lëvizshëm dhe i përsosur për derdhje të vogla, tapiceri dhe ambiente të brendshme të makinave.
  • Robot vakum: Pastrues të automatizuar që lundrojnë dhe pastrojnë dyshemetë në mënyrë autonome.
 • Lloji i dyshemesë: Merrni parasysh llojet tuaja të dyshemesë (qilim, drurë, pllakë) dhe zgjidhni një vakum që është i përshtatshëm për të gjitha sipërfaqet që duhet të pastroni.
 • Filtrimi: Kërkoni vakum me filtra HEPA nëse ju ose anëtarët e familjes suaj keni alergji. Filtrat HEPA bllokojnë grimcat e vogla dhe alergenet, duke përmirësuar cilësinë e ajrit.
 • Qese ose pa qese: Vendosni nëse preferoni një fshesë me thasë (më pak rrëmujë gjatë zbrazjes) ose një vakum pa qese (nuk ka nevojë të blini çanta zëvendësuese).
 • Me kabllo ose pa kabllo: Fshesat me kabllo ofrojnë fuqi të qëndrueshme, ndërsa vakumët pa tela ofrojnë komoditet, por mund të kenë kohë të kufizuar funksionimi.

Pyetjet e bëra më shpesh

Pyetje: Sa shpesh duhet ta pastroj shtëpinë time?

Përgjigje: Frekuenca e pastrimit me korrent varet nga trafiku në këmbë dhe mënyra e jetesës. Në përgjithësi, pastroni zonat me trafik të lartë dhe hapësirat e banimit të paktën një herë në javë.

Pyetje: A mund të përdor një fshesë me korrent në dyshemetë prej druri?

Përgjigje: Po, shumë vakum kanë cilësime për dysheme të forta. Përdorni një furçë të butë ose një pajisje për dysheme të fortë për të parandaluar gërvishtjet.

Pyetje: Si ta mirëmbaj fshesën me korrent?

Përgjigje: Mirëmbajtja e rregullt përfshin zbrazjen ose ndryshimin e koshit të plehrave ose qeses, pastrimin e filtrave dhe kontrollin për bllokime në zorrën ose rrotullën e furçës.

Në gjendje
9.490 Lekë 6.990 Lekë
Ju kurseni: 2.500 Lekë (Përfshirë taksat)
Marka : FUEGO Lloji i depozitave se pluhurit : Gote Kapaciteti i depozitave (Litra) : 3 L Fuqia e motorrit (Watt) : 1600 W Këshilla dhe filtrimi : Filter qe lahet Gjatesia e kordonit (m) : 3 m Funksion larje :...
BrandFuego NgjyraE kuqe
Në gjendje
14.990 Lekë 11.500 Lekë
Ju kurseni: 3.490 Lekë (Përfshirë taksat)
MARKA: Rowenta MODELI: RO2913EA KATEGORIA: Fshese me korent PERFORMANCA: 2200 W MOTORRIKE FUQIA : 750 W DEPOZITA E PLUHURIT: Kosh plastik FILTER: Hepa AKSESOR PASTRIMI: Koke 2 ne 1/Aksesor per qoshe & divane GJATESIA E KABLLIT: 7.6...
BrandRowenta NgjyraE kuqe
Në gjendje
6.990 Lekë 5.600 Lekë
Ju kurseni: 1.390 Lekë (Përfshirë taksat)
Marka- Maks Modeli- SVC 1060 BLU Lloji i depozitave- Gote Plastike Kapaciteti i depozitave-(l)- 0.8 Fuqia e motorrit (W) - 600 Tipi I filtrit - Hepa i lare Gjatesia e kordonit (m)- 5 Mbledhja e kordonit - Po
BrandMAX NgjyraBlu
Në gjendje
9.490 Lekë 7.990 Lekë
Ju kurseni: 1.500 Lekë (Përfshirë taksat)
Marka : FUEGO Lloji i depozitave se pluhurit : Depozite plastike Kapaciteti i depozitave (Litra) : 0,5 litra Fuqia e motorrit (Watt) : 1500 Tipi dhe filtrimi : Gjatesia e kordonit (m) : 3 Funksion larje :...
Në gjendje
9.990 Lekë 7.990 Lekë
Ju kurseni: 2.000 Lekë (Përfshirë taksat)
MARKA: Samsung MODELI: VCC4135S37/BOL KATEGORIA: Fshese me korent
BrandSamsung NgjyraE kuqe
Në gjendje
12.990 Lekë 9.990 Lekë
Ju kurseni: 3.000 Lekë (Përfshirë taksat)
Marka- FANTOM Modeli- WF 2700 Lloji i depozitave- Gote Plastike Kapaciteti I depozites-(l)- 7 lit pluhur+9 lit uje Fuqia (W) - 1400 Tipi I filtrit - I LAGUR & I THATË Gjatesia e kordonit (m)- 5 Mbledhja e kordonit - Po Pesha (Kg) - 6.4
BrandPhantom NgjyraE kuqe
Në gjendje
8.390 Lekë 6.490 Lekë
Ju kurseni: 1.900 Lekë (Përfshirë taksat)
Kapaciteti i depozitave (Litra) : 3.5 Fuqia e motorrit (Watt) : 2000 Këshilla dhe filtrimi : HEPA Gjatesia e kordonit (m) : 5 Funksion larje : JO Mbledhje e kordonit : PO Ngjyra : blu Pesha (kg) : -...
BrandFuego NgjyraBlu
Në gjendje
7.990 Lekë 6.990 Lekë
Ju kurseni: 1.000 Lekë (Përfshirë taksat)
Steam Mop 10 in 1: aleati i pazëvendësueshëm për të dezinfektuar të gjithë shtëpinë Steam Mop 10 në 1 është pastrues me avull i lehtë dhe i gjithanshëm që shndërrohet në një gjenerator praktik shumëfunksional avulli ideal për pastrimin e thellë dhe higjienën e ambienteve shtëpiake,...
Në gjendje
10.490 Lekë 8.590 Lekë
Ju kurseni: 1.900 Lekë (Përfshirë taksat)
Funksion larje : JO Mbledhje e kordonit : - Ngjyra : E kuqe Pesha (kg) : Garancia normale : 12 Garanci Shtese : Kodi Ean : 2074141803934 Marka : FUEGO Lloji i depozitave se pluhurit :...
BrandFuego NgjyraE kuqe
Në gjendje
8.990 Lekë 8.590 Lekë
Ju kurseni: 400 Lekë (Përfshirë taksat)
Funksion larje : JO Mbledhje e kordonit : PO Ngjyra : blu Pesha (kg) : - Garancia normale : 12 Marka : FUEGO Lloji i depozitave se pluhurit : Qese Kapaciteti i depozitave (Litra) : 2.5 Fuqia e...
BrandFuego NgjyraBlu
Në gjendje
8.390 Lekë 5.990 Lekë
Ju kurseni: 2.400 Lekë (Përfshirë taksat)
Gjeneral Marka : Fuego Lloji i depozitave se pluhurit : Qese Kapaciteti i depozitave (Litra) : 3 Fuqia e motorrit (Watt) : 2000 Tipi dhe filtrimi : I Zakonshem Gjatesia e kordonit (m) : 3.5 Funksion larje :...
BrandFuego NgjyraE bardhë
Në gjendje
7.990 Lekë 6.490 Lekë
Ju kurseni: 1.500 Lekë (Përfshirë taksat)
Marka - ELEKTRA Modeli - EFK-150DB Lloji i depozitave se pluhurit - Gote Plastike Kapaciteti i depozitave (l)- 2.5 Fuqia e motorrit (W) - 1600 w Tipi I filtrit - Filter Hepa Gjatesia e kordonit (m)- 4.5 Mbledhja e kordonit - Po Pesha (Kg) - 3
BrandElektra NgjyraBlu
Në gjendje
15.990 Lekë 12.550 Lekë
Ju kurseni: 3.440 Lekë (Përfshirë taksat)
Pesha (kg) : 4.3 Garancia normale : 24 Garanci Shtese : GA0027 (1,790 Lekë) Kodi Ean : 8806088678245 Marka : SAMSUNG Lloji i depozitave se pluhurit : Gote Kapaciteti i depozitave (Litra) : 1.5 Fuqia e...
BrandSamsung NgjyraE kuqe
Në gjendje
10.990 Lekë 8.490 Lekë
Ju kurseni: 2.500 Lekë (Përfshirë taksat)
Kapaciteti i depozitave (Litra): 1.3 Fuqia e motorrit (Watt): 1600 Tipi i filtrit: HEPA Gjatesia e kordonit (m): 6 Funksion larje: JO Mbledhje e kordonit: PO Ngjyra: Blu Pesha (kg): 4.2 Garancia normale: 24 Kodi Ean: 8801643206772 Marka: SAMSUNG Lloji i depozitave se pluhurit: Gote
BrandSamsung Kapaciteti1600w
Në gjendje
4.990 Lekë 3.990 Lekë
Ju kurseni: 1.000 Lekë (Përfshirë taksat)
Përshkrim i produktit Wit and Dry Corteless nga Ariete është një fshesë me korrent dhe e përdorshme me korrent që ju lejon të lini shtëpinë tuaj të pastër edhe kur keni pak kohë. Falë madhësisë së tij të vogël do të jetë e mundur ta ruani në një dollap dhe ta përdorni shpejt....
Në gjendje
9.900 Lekë 8.490 Lekë
Ju kurseni: 1.410 Lekë (Përfshirë taksat)
Mbledhje e kordonit: PO Ngjyra: E bardhe Pesha (kg): - Garancia normale: 12 Kodi Ean: 7900000166719 Marka: FUEGO Lloji i depozitave se pluhurit: Gote Kapaciteti i depozitave (Litra): 2 Fuqia e motorrit (Watt): 1800 Tipi dhe filtrimi: - Gjatesia e kordonit (m): 5 Funksion larje: JO
Në gjendje
11.590 Lekë 9.990 Lekë
Ju kurseni: 1.600 Lekë (Përfshirë taksat)
Pastrues me avull me fuqi 1500 W, i cili ka edhe funksion fshese me korrent. Është perfekt për pastrimin e të gjitha llojeve të dyshemeve. Kapaciteti i rezervuarit të ujit prej 0,5 l lejon për 20 minuta punë të pandërprerë dhe intensive. Filtri i integruar i karbonit aktiv siguron jetëgjatësi më...
Në gjendje
17.990 Lekë 14.990 Lekë
Ju kurseni: 3.000 Lekë (Përfshirë taksat)
Funksion larje: Jo Mbledhje e kordonit: Po Ngjyra: E zeze / Blu Pesha (kg): 4.4 Garancia normale: 24 Kodi Ean: 8710103927297 Marka: PHILIPS Lloji i depozitave se pluhurit: Gote Kapaciteti i depozitave (Litra): 1.3 Fuqia e motorit (W): 1800 Tipi i filtrit: Filter qe lahet Gjatesia...
Në gjendje
4.190 Lekë 3.199 Lekë
Ju kurseni: 991 Lekë (Përfshirë taksat)
Lloji i depozitave se pluhurit: Depozite plastike Kapaciteti i depozitave (Litra): 0.5 Fuqia e motorrit (Watt): 600 Fuqia e thithjes (Watt): 90 Tipi i filtrit: I Zakonshem Fuqia kjo: 90 W
Në gjendje
9.990 Lekë 8.499 Lekë
Ju kurseni: 1.491 Lekë (Përfshirë taksat)
Fuqia e motorrit (Watt) : 1800 Këshilla dhe filtrimi : - Gjatesia e kordonit (m) : 5 Funksion larje : JO Mbledhje e kordonit : PO Ngjyra : E bardhe Pesha (kg) : - Garancia normale : 12...
BrandFuego NgjyraE bardhë
Shfaq një produkt tjetër 15
Reviews

No data found

Write a review
Campaign
Brand
  Shfaq të gjitha (12)
Cmimi

Lekë  –  Lekë

 • 3199Lekë
 • 44990Lekë
Vendor