Skutera elektrike

Age
Brand
Cmimi
Vendor


Skuterët elektrikë, të njohur gjithashtu si e-skuterë, kanë pushtuar botën si një mënyrë transporti e përshtatshme, miqësore me mjedisin dhe efikase. Në këtë udhëzues gjithëpërfshirës, ne do të gërmojmë në nuancat e zgjedhjes së skuterit të përsosur elektrik dhe do të adresojmë të gjitha pyetjet që mund të kenë blerësit e mundshëm.

Pse të zgjidhni një Skuter Elektrik

Para se të zhytemi në detaje, le të shqyrtojmë arsyet bindëse për të zgjedhur një skuter elektrik:

 • Udhëtime miqësore me mjedisin: Zvogëloni gjurmën tuaj të karbonit duke zgjedhur një mënyrë transporti me emetim zero.
 • Me kosto efektive: Skuterët elektrikë janë më të përballueshëm për t'u përdorur dhe mirëmbajtur në krahasim me automjetet tradicionale.
 • Komoditeti: Kapërceni bllokimet e trafikut dhe telashet e parkimit me shkathtësinë e një skuteri elektrik.
 • Përfitimet shëndetësore: Shijoni jashtë dhe qëndroni aktiv gjatë udhëtimit.

Zgjedhja e Skuterit të duhur Elektrik

Tani, le të lundrojmë në zgjedhjet për të gjetur skuterin elektrik të përsosur për nevojat tuaja:

1. Llojet e Skuterëve Elektrikë

Lloji

Përshkrim

Skuter për udhëtarët

Ideale për udhëtimet e përditshme, me fokus te diapazoni dhe komoditeti.

Skuter i palosshëm

Portativ dhe kompakt, perfekt për transportin e miljeve të fundit.

Skuter jashtë rrugës

E ndërtuar për terrene të thyera, të përshtatshme për të apasionuarit pas aventurave.

Moped Elektrik

Kombinon veçoritë e skuterit dhe biçikletës, të shkëlqyera për shëtitjet në qytet me ndihmën e pedalimit.

2. Konsideratat për përzgjedhjen

 • Gama: Vlerësoni diapazonin e skuterit me një karikim të vetëm, i cili ndryshon në varësi të kapacitetit të baterisë dhe fuqisë së motorit.
 • Shpejtësia: Kontrolloni shpejtësinë maksimale të skuterit, duke mbajtur parasysh rregulloret lokale.
 • Kapaciteti i peshës: Sigurohuni që skuteri mund të mbajë peshën tuaj të qetë.
 • Transportueshmëria: Nëse keni nevojë të mbani ose ruani shpesh skuterin tuaj, merrni parasysh peshën dhe palosshmërinë e tij.
 • Terreni: Përcaktoni nëse do të hipni në trotuare të lëmuara ose do të përballeni me terren të ashpër, pasi kjo ndikon në llojin dhe pezullimin e gomave.
 • Jetëgjatësia e baterisë: Vlerësoni jetëgjatësinë e baterisë dhe disponueshmërinë e baterive zëvendësuese.
 • Karakteristikat e sigurisë: Kërkoni veçori si dritat LED, frenat dhe reflektorët për udhëtime të sigurta gjatë natës.

Pyetjet e bëra më shpesh

P1: A mund të ngas skuterin tim elektrik në shi?

A1: Është më mirë të shmangni kalërimin në shi të dendur, pasi uji mund të dëmtojë komponentët elektrikë të skuterit. Nëse duhet, sigurohuni që skuteri juaj të ketë rezistencë ndaj ujit IPX4 ose më të lartë.

Q2: Sa kohë duhet për të karikuar plotësisht një skuter elektrik?

A2: Kohët e karikimit ndryshojnë, por shumicës së skuterëve u duhen 3 deri në 8 orë për t'u ngarkuar plotësisht, në varësi të kapacitetit të baterisë dhe fuqisë së karikuesit.

P3: A janë skuterët elektrikë të përshtatshëm për fëmijët?

A3: Skuterat elektrike vijnë në madhësi të ndryshme, disa të dizajnuara për fëmijë. Sigurohuni që skuteri është i përshtatshëm për moshën dhe përfshin veçori sigurie.

Në gjendje
59.999 Lekë
(Përfshirë taksat)
Në gjendje
5.999 Lekë 5.399 Lekë
Ju kurseni: 600 Lekë (Përfshirë taksat)
Ky është skuteri i përsosur për fëmijët që duhet të mësojnë të balancojnë dhe të zhvillojnë aftësitë që u nevojiten për të ngarë një skuter të hollë me 2 rrota. Me rrota shumë të gjera, me rrotullim të ngadaltë dhe një kuvertë të gjerë e të ulët që i mban të rinjtë më afër tokës, ky skuter e bën...
Age3+ BrandBrisk
Në gjendje
5.999 Lekë 5.399 Lekë
Ju kurseni: 600 Lekë (Përfshirë taksat)
Le të gjurmojmë dhe të këndojmë me Baby Shark Lights dhe tinguj tri-skuter. Thjesht shtypni çelësin në skuter dhe ai do të luajë këngën e famshme të Baby Shark me dritat LED anësore të integruara ndezëse, ky është skuteri i fundit! Një skuter i parë ideal për çdo të vogël, ky Tri-skuter krenohet...
Në gjendje
4.799 Lekë 4.319 Lekë
Ju kurseni: 480 Lekë (Përfshirë taksat)
Mësoni të balanconi dhe ndërtoni aftësitë e nevojshme për të ngarë një skuter me dy rrota me një kuvertë të gjerë e të ulët që i mban fëmijët më afër tokës! Dy rrota shumë të gjera, me rrotullim të ngadaltë, të krijuara për përdorim të brendshëm ose të jashtëm, eliminojnë nevojën për një rrotë...
Age3+ BrandBrisk
Në gjendje
4.799 Lekë 4.319 Lekë
Ju kurseni: 480 Lekë (Përfshirë taksat)
Me një kuvertë të ulët të përsosur për nxënësit e vegjël, skuteri i vogël Wild Ones i mban fëmijët dhe këmbët e tyre më afër tokës, duke u mundësuar atyre të mësojnë të ekuilibrojnë dhe të ndërtojnë aftësitë - dhe besimin - që nevojiten për të zotëruar udhëtimet me dy rrota. Me një peshkaqen me...
Age3+ BrandBrisk
Jashtë stokut
59.999 Lekë 53.999 Lekë
Ju kurseni: 6.000 Lekë (Përfshirë taksat)
Gjenerata e tretë e Mi Scooter është standardi i artë në portofolin e Xiaomi. - Kapaciteti i ngarkesës: 100 kg - Shpejtësia maksimale: 25 km/h - Maks. distanca: 30 km - Fuqia: 300 W (maksimumi 600 W afatshkurtër) - Pesha: 13.2 kg - Shkalla e mbrojtjes: IP54 - Kapaciteti i baterisë: 7650...
Jashtë stokut
59.999 Lekë 53.999 Lekë
Ju kurseni: 6.000 Lekë (Përfshirë taksat)
Gjenerata e tretë e Mi Scooter është standardi i artë në portofolin e Xiaomi. - Kapaciteti i ngarkesës: 100 kg - Shpejtësia maksimale: 25 km/h - Maks. distanca: 30 km - Fuqia: 300 W (maksimumi 600 W afatshkurtër) - Pesha: 13.2 kg - Shkalla e mbrojtjes: IP54 - Kapaciteti i baterisë: 7650...
Jashtë stokut
44.999 Lekë 40.499 Lekë
Ju kurseni: 4.500 Lekë (Përfshirë taksat)
Mi Electric Scooter Essential është krijuar për njerëzit që duan ta mbajnë atë të lehtë dhe të lehtë. Ai përdor një aliazh alumini të shkallës së hapësirës ajrore me densitet të ulët dhe me forcë të lartë, në mënyrë që pesha neto e automjetit të jetë vetëm 12 kg, duke e bërë të lehtë për t'u...
Jashtë stokut
2.999 Lekë 2.699 Lekë
Ju kurseni: 300 Lekë (Përfshirë taksat)
Përmasat e produktit : 57.5 x 26 x 60 cm; 2.6 kg Mosha e rekomanduar: 12 muaj -4 vjet Pesha maksimale: 20 kilogramë
Age5+ BrandMondo
Jashtë stokut
39.999 Lekë 35.999 Lekë
Ju kurseni: 4.000 Lekë (Përfshirë taksat)
Linja DOC ECO rinovohet me NILOX DOC ECO 3 të re. Koncepti i lehtësisë është ripërcaktuar plotësisht falë kornizës së re prej 7,9 kg alumini, e zhvilluar për të mbështetur peshën deri në 100 kg. Me një karikim të vetëm, ju mund të udhëtoni deri në 10 km. Lehtësia e mbylljes, me shtimin e...
Jashtë stokut
49.999 Lekë 44.999 Lekë
Ju kurseni: 5.000 Lekë (Përfshirë taksat)
Ky skuter elektrik i palosshëm ju lejon të lëvizni shpejt dhe të argëtoheni. Dizajn elegant, peshë e ulët, amortizues në pjesën e përparme për një udhëtim të rehatshëm, një Ekran perfekt LCD që ju informon për shpejtësinë aktuale, statusin e baterisë, distancën e përshkuar, dhe ndriçim...
Jashtë stokut
3.799 Lekë 3.419 Lekë
Ju kurseni: 380 Lekë (Përfshirë taksat)
Skuter shumëngjyrësh për fëmijë i prodhuar në alumin nga filmi i animuar Despicable Me. timon i rregullueshëm në lartësi dhe frena e pasme. Skuter alumini i palosshëm i filmit të animuar Despicable Me Minion. Frena e pasme Sistemi i palosjes së shpejtë Lartësia e timonit të rregullueshme 60...
Age5+ BrandMondo
Reviews

No data found

Write a review
Age
Brand
Cmimi

Lekë  –  Lekë

 • 2699Lekë
 • 59999Lekë
Vendor