BTU
Campaign
Klasi Energjise ne Ftohje
Klasi Energjise Ngrohje
Lloji
Motorri
Paisja Brendshme
Siperfaqja e Mbulimit
Temperatura e operimit
WiFi
Brand1
Cmimi
Vendor


Mirë se vini në koleksionin tonë gjithëpërfshirës të kondicionerëve të nivelit të lartë që janë krijuar për të ngritur rehatinë tuaj të brendshme në lartësi të reja. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një zgjidhje ftohëse për shtëpinë ose zyrën tuaj, ne kemi kondicionerin perfekt që plotëson nevojat tuaja. Zbuloni faktorët kryesorë që duhen marrë parasysh përpara se të bëni blerjen tuaj dhe gjeni përgjigje për pyetjet tuaja më të ngutshme.

Zgjedhja e kondicionerit të duhur

Përzgjedhja e kondicionerit ideal kërkon konsideratë të menduar për të siguruar performancë optimale dhe efikasitet të energjisë. Ja çfarë duhet të dini:

Kapaciteti ftohës

Përcaktoni kapacitetin e duhur ftohës për hapësirën tuaj. Kondicionerët tanë në shitje vijnë në kapacitete të ndryshme, të treguara në BTU (njësi termike britanike), për t'iu përshtatur madhësive të ndryshme të dhomave. Referojuni tabelës së mëposhtme për udhëzim:

Madhësia e dhomës

Kërkohen BTU

I vogël (100-300 metra katrorë)

5000-8000

E mesme (300-550 metra katrorë)

8000-12000

I madh (550-1200 metra katrorë)

12000-18000

Shumë e madhe (1200+ këmbë katrore)

18,000+

Efikasitetit të energjisë

Konsideroni efikasitetin energjetik të kondicionerit për shtepi (kondicioner shtëpie). Kërkoni modele të etiketuara me vlerësimin e efikasitetit të energjisë A+++ ose teknologjinë e inverterit (kondicioner inverter a+++), të cilat ofrojnë ftohje efikase ndërkohë që konsumojnë më pak energji.

Marka dhe veçoritë

Eksploroni markat e njohura si Fratelli Onofri dhe Mitsubishi, të njohura për cilësinë dhe qëndrueshmërinë e tyre superiore. Seritë tona të kondicionerëve Fratelli Onofri dhe kondicionerëve Mitsubishi ofrojnë veçori të avancuara, duke përfshirë kohëmatës të programueshëm, telekomandë dhe pajtueshmëri inteligjente.

Instalimi

Vendosni nëse keni nevojë për instalim profesional ose nëse preferoni një njësi portative ose të montuar në dritare që mund ta instaloni lehtësisht vetë. Kondicioneri ynë i shtëpisë bazuar në llojin e instalimit.

Pyetjet e bëra më shpesh

Pyetje : Cili është ndryshimi midis kondicionerëve me inverter dhe jo-inverter?

Përgjigje : Kondicionerët me inverter, të tillë si inverteri ynë i kondicionerit a+++, përdorin teknologjinë me shpejtësi të ndryshueshme për të rregulluar shpejtësinë e kompresorit, duke çuar në temperatura të qëndrueshme dhe kursime energjie në krahasim me modelet pa inverter.

Pyetje : A mund të gjej kondicionerë me aftësi ngrohjeje?

Përgjigje : Po, disa nga modelet tona ofrojnë funksione ftohjeje dhe ngrohjeje, duke i bërë ato të përshtatshme për rehati gjatë gjithë vitit.

Pyetje : A ka kondicionerë me veçori specifike si heqja e lagështirës ose modaliteti i gjumit?

A : Absolutisht! Shumë nga kondicionerët tanë vijnë me veçori shtesë si cilësimet e dehidrimit dhe modaliteti i gjumit për rehati dhe komoditet të shtuar.

Pyetje : Sa shpesh duhet të pastroj dhe mirëmbaj kondicionerin tim?

Përgjigje : Mirëmbajtja e rregullt është thelbësore për performancën optimale. Pastroni ose zëvendësoni filtrat çdo disa muaj dhe planifikoni mirëmbajtjen profesionale çdo vit.

Pyetje : A ofroni ndonjë garanci për kondicionerët tuaj?

Përgjigje : Po, shumica e kondicionerëve tanë vijnë me garanci nga prodhuesi për të siguruar paqe mendore dhe për të siguruar kënaqësi afatgjatë.

Përjetoni mishërimin e rehatisë me përzgjedhjen tonë të përpiktë të kondicionerëve. Nga teknologjia inovative te markat premium, ne jemi të përkushtuar t'ju ndihmojmë të gjeni zgjidhjen perfekte të ftohjes për hapësirën tuaj. Qëndroni të qetë dhe komod gjatë gjithë vitit me ofertat tona të jashtëzakonshme.

Në gjendje
68.000 Lekë 37.990 Lekë
Ju kurseni: 30.010 Lekë (Përfshirë taksat)
Përshkrim Funksioni WiFi Gjenerata e fundit e kondicionerëve të dizajnit N Vivax, tani ju ofron mundësinë e aksesit në funksionet e ftohjes, ngrohjes dhe ajrosjes, si dhe ndezjen/fikjen e pajisjes përmes modulit Wi-Fi që merrni me produktin dhe i cili është instaluar në...
BrandVIVAX BTU12000
Në gjendje
59.990 Lekë 32.999 Lekë
Ju kurseni: 26.991 Lekë (Përfshirë taksat)
KAPACITETI 12 000 BTU KURSIM ENERGJIE Ftohje A++, Ngrohje A+++/A+ TEKNOLOGJIA E MOTORRIVE Inverter LLOJI I GAZIT R32 FUNKSIONI LED i panelit NIVELI I ZHURMES 55 dB EFIÇENCA OPTIMAL -15°C → +50°C
BrandVIVAX BTU12000
Në gjendje
65.000 Lekë 42.990 Lekë
Ju kurseni: 22.010 Lekë (Përfshirë taksat)
Kapaciteti nominal ftohës (kW) 3,52 Kapaciteti minimal ftohës (kW) 1,38 Kapaciteti maksimal ftohës (kW) 4,31 Klasa energjetike e ftohjes A++ Koeficienti SEER 7 Zona e funksionimit gjatë ftohjes -15 °C ≤ T ≤ 50 °C Ngarkesa e vlerësuar e ftohjes (W)...
BrandVIVAX BTU12000
Në gjendje
94.990 Lekë 63.999 Lekë
Ju kurseni: 30.991 Lekë (Përfshirë taksat)
Kondicioneri i dizajnit VIVAX Q ACP-18CH50AEQIs R32 ka një kapacitet nominal ngrohjeje prej 5,57 kW dhe një kapacitet nominal ftohës prej 5,28 kW. Teknologjia speciale e inverterit 3D ofron performancën më të mirë dhe në të njëjtën kohë mundëson kursime të konsiderueshme të energjisë. Filtri...
BrandVIVAX BTU18000
Në gjendje
139.900 Lekë 84.990 Lekë
Ju kurseni: 54.910 Lekë (Përfshirë taksat)
Të gjitha specifikimet Kapaciteti nominal ftohës (kW) 7,03 Kapaciteti minimal ftohës (kW) 2,11 Kapaciteti maksimal ftohës (kW) 8,21 Klasa energjetike e ftohjes A++ Koeficienti SEER 6,5 Zona e funksionimit gjatë ftohjes -15 °C ≤ T ≤ 50 °C Ngarkesa e...
BrandVIVAX BTU24000
Në gjendje
59.990 Lekë 37.990 Lekë
Ju kurseni: 22.000 Lekë (Përfshirë taksat)
KAPACITETI 12 000 BTU TEKNOLOGJIA E MOTORRIVE Inverter INSTALIMI Muri KURSIM ENERGJIE Ftohje A++, Ngrohje A+ Zona e Mbulimit 30 m² LLOJI I GAZIT R32 EFIÇENCA OPTIMAL -15°C → +50°C FUNKSIONI Ftohje-Ngrohje...
Në gjendje
99.990 Lekë 69.990 Lekë
Ju kurseni: 30.000 Lekë (Përfshirë taksat)
Të gjitha specifikimet Kapaciteti nominal ftohës (kW) 5,28 Kapaciteti minimal ftohës (kW) 3,4 Kapaciteti maksimal ftohës (kW) 5,9 Klasa energjetike e ftohjes A++ Koeficienti SEER 7 Zona e funksionimit gjatë ftohjes -15 °C ≤ T ≤ 50 °C Ngarkesa e...
BrandVIVAX BTU18000
Në gjendje
110.000 Lekë 66.990 Lekë
Ju kurseni: 43.010 Lekë (Përfshirë taksat)
Përshkrim Funksioni WiFi Gjenerata e fundit e kondicioneve të dizajnit, tani ju ofron mundësi të aksesit në funksionet e ftohjes, ngrohjes dhe ajrosjes, si dhe ndezjen/fikjen e pajisjeve përmes modulit Wi-Fi që merr me produktin dhe i cili instalon në njësinë e brendshme....
BrandVIVAX BTU18000
Reviews

No data found

Write a review
BTU
    Shfaq të gjitha (12)
Campaign
Klasi Energjise ne Ftohje
Klasi Energjise Ngrohje
Lloji
Motorri
Paisja Brendshme
Siperfaqja e Mbulimit
    Shfaq të gjitha (14)
Temperatura e operimit
WiFi
Brand (1)
    Shfaq të gjitha (24)
Cmimi

Lekë  –  Lekë

  • 32999Lekë
  • 84990Lekë
Vendor